(+9821) 22240421-8

تماس با ما:

دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت به شماره 26-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطاط رادیوئی کشور

افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور به ۵۶۴ گیگابایت

به گزارش خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور را تا پایان خردادماه سال ۹۵ اعلام کرد. بر اساس این گزارش ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر فیبر نوری بین شهرهای کشور نصب شده است و ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP داخلی) به ۴ هزار گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل ۵۶۴ گیگابیت بر ثانیه است و ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطات کشور ۱۳ میلیون و ۳۲۷ هزار گیگابیت بر کیلومتر برآورد می‌شود. 

وزارت ارتباطات پیش‌ از این نیز از ۶ برابر شدن ظرفیت شبکه پهنای باند اینترنت بین‌الملل خبر داده بود. 

طبق این بررسی‌ها، میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه انتقال ۹۹.۹۶ درصد و میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه ارتباطات داده ۹۸.۴۹ درصد اعلام‌شده است.

گفتنی است؛ تا پایان خردادماه امسال ۱۸ درصد سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز ۴ (ISMS) استقراریافته است و میانگین تأخیر در ارسال بسته‌های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور ۱۰.۱۸ میلی‌ثانیه است. بر این اساس میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل نیز ۳۶۰۰ لینک STM۱ برآورد می‌شود. هر لینک STM۱ به میزان ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد.